Deklaracja „Stop nienawiści” z kandydatką KO na premiera

2019-09-270

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera podpisała w Gdańsku deklarację „Stop nienawiści”. W towarzystwie działaczek dotkniętych różnymi przejawami hejtu apelowała o umiar w konstruowaniu krytyki w stosunku do politycznych oponentów oraz bardziej łagodny język w życiu codziennym. Padły również obietnice stworzenia punktów konsultacyjnych dla osób dotkniętych mową nienawiści.

Uczestnicy konferencji symbolicznie popisali się pod deklaracją „Stop nienawiści” nawołującą do przeciwstawienia się mowie nienawiści, hejtowi oraz manipulacjom w mediach – jak podkreślali – poważnym zagrożeniom prawidłowego rozwoju kraju. Kandydatka KO na premiera wyraziła ubolewanie, że obecny rząd nie bierze na swoje barki walki z problemem, który dotyka nie tylko polityków, ale wielu obywateli, w tym dzieci w wieku szkolnym. Zabranie środków na funkcjonowanie telefonu zaufania dla młodzieży nazwała skandalem.

My jako osoby publiczne chcemy przede wszystkim walczyć o osoby najsłabsze. Te, które przed hejtem, mową nienawiści nie mogą się bronić. Mam nadzieję, że osób gotowych do walki z mową nienawiści, gotowych przyjąć zobowiązanie walki z hejtem będzie jak najwięcej – mówiła podczas konferencji poseł Agnieszka Pomaska.

Deklaracja „Stop nienawiści”

„Wszyscy znamy moc słowa. Tak bardzo doświadcza nas w ostatnich miesiącach. Jednocześnie jesteśmy pewni, że wolność słowa jest podstawą demokratycznego państwa prawa. Wierzymy, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za drugiego człowieka. Jesteśmy winni szacunek każdemu człowiekowi, którego godność musi być wartością najwyższą. Z ogromnym niepokojem obserwujemy narastającą falę nienawiści w przestrzeni publicznej. Język mediów internetowych przepełniony jest agresją i pogardą. Musimy się temu przeciwstawić.

Musimy wszyscy razem sprzymierzyć się w walce z językiem kłamstwa, nienawiści, sprzeciwić się nietolerancji i agresji. Jednak każdy z nas musi zacząć od siebie, w swoim imieniu.

Przeciwstawienie się mowie nienawiści traktujemy jako najważniejsze zadanie dla przyszłości naszej Ojczyzny w wolnej Europie, w ochronie praw człowieka i obronie praworządności.

Te wartości uznajemy za fundament funkcjonowania naszego kraju.”

Źródło: https://dziennikbaltycki.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk