„Zlikwidujmy kontrowersyjną specustawę dotyczącą Westerplatte. Odbudujmy wreszcie Most w Tczewie”

2019-09-200

„Zlikwidować specustawę dotyczącą Westerplatte i oddać ten teren Gdańskowi” – mówiła podczas specjalnej konferencji prasowej w Tczewie posłanka KO Agnieszka Pomaska – proponując, by zaoszczędzone w ten sposób 150 mln złotych przekazać na odbudowę Mostu Tczewskiego.

– Zabytkowy historyczny most w Tczewie może zostać wyremontowany. Musimy przyjąć specustawę, na mocy której most zostanie przejęty przez skarb państwa. To zagwarantuje środki finansowe na remont mostu. Zwrócę uwagę, że ma on zarówno walory komunikacyjne jak i historyczne, związane z II wojną światową. Jest też wyjątkowym obiektem inżynieryjnym powstałym pod koniec XIX wieku.Proponuję zlikwidować specustawę dotyczącą Westerplatte i oddać ten teren Gdańskowi. W zamian powinniśmy przyjąć specustawę dla Mostu w Tczewie i przeznaczyć na mocy tej specustawy środki na odbudowę mostu. Jeśli mówimy o wartościach historycznych, o dbaniu o takie miejsca, nie ulega wątpliwości, że pilniejszą potrzebą jest remont mostu w Tczewie niż kontrowersyjne przejmowanie terenu Westerplatte – mówiła w Tczewie Agnieszka Pomaska.

Posłanka dodała również, że chce uzbierać grupę 35 posłów, jaka potrzebna jest do złożenia specustawy, a do swojego pomysłu będzie się starała również pozyskać pomorskich posłów z innych ugrupowań – także PiS.

Zapis wideo z konferencji

Źródło: https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=7867eed220004a62&title=Zlikwidowac-specustawe-Westerplatte-a-pieniadze-przeslac-do-Tczewa-Jakie-inne-pomysly-na-Most-Tczewski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk