Zaprezentowana drużyna KO do Sejmu i Senatu w Gdańsku

2019-09-160

W poniedziałek, 17 września Koalicja Obywatelska zaprezentowała swojego kandydata do Senatu w okręgu 65 (miasta na prawach powiatu: Gdańsk i Sopot). Ponadto przedstawieni zostali kandydaci do Sejmu RP w okręgu 25 (obejmuje: Gdańsk, Sopot, powiat gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski i tczewski).

– Na naszej liście są osoby reprezentujące każdy zakątek okręgu, zdeterminowane, by wygrać wybory parlamentarne – mówił marszałek Mieczysław Struk, który poprowadził konferencję jako szef sztabu wyborczego. – Łączy nas przywiązanie do wartości, poszanowanie godności człowieka, wolności, demokracji, państwa prawa oraz praw osób należących do mniejszości.

O miejsce w Senacie powalczy marszałek Bogdan Borusewicz, legenda Solidarności. Długoletni marszałek Senatu RP, obecnie Wicemarszałek. Senator VI, VII, VIII i IX kadencji. Przypomnijmy, że w wyborach do Senatu RP obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze, a zatem z każdego okręgu wyborczego zostanie wybrany tylko jeden senator. Głównym akcentem spotkania w Biurze Regionalnym PO w CH Manhattan, była premiera niespełna 4-minutowego spotu Bogdana Borusewicza.

Poseł Agnieszka Pomaska znajduje się na pozycji nr 3, lista nr 5 (Koalicja Obywatelska). Najpierw radna miasta Gdańska, następnie posłanka VI, VII i VIII kadencji Sejmu RP. Zaangażowana w sprawy lokalne co pokazuje ilość złożonych interpelacji dot. Gdańska i regionu. Wrażliwa na tematy społeczne i środowiskowe (szefowa zespołu parlamentarnego „Zerwij z plastikiem”). Walczy z hejtem, mową nienawiści. Wspólnie z #DrużynaPomaskiej walczy o reelekcję w polskim parlamencie.

https://dziennikbaltycki.pl/koalicja-obywatelska-oficjalnie-przedstawila-kandydatow-na-poslow-w-okregu-nr-25/ga/c1-14427569/zd/38721197

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk