Stało się – PiS przeforsował ustawę wywłaszczającą Westerplatte!

2019-07-200

Sejm przyjął poprawki Senatu i teraz potrzeba tylko podpisu prezydenta, by weszła w życie specustawa dotycząca budowy Muzeum Westerplatte. Opozycja uważa, że rządzący chcą tą ustawą „zawłaszczyć” ten teren. Doszło też do awantury po tym, jak zdecydowano, że przy tym punkcie obrad nie będzie pytań ani dyskusji.

Podczas piątkowych obrad Sejmu przyjęto trzynaście poprawek do specustawy dotyczącej budowy Muzeum Westerplatte, które zgłosił Senat. Są to głównie poprawki redakcyjne, ale też kilka pomniejszych, doprecyzowujących kwestie związane z procedurami wydawania zezwoleń na budowę. […]

W Sejmie nie obyło się bez małej awantury – wszystko za sprawą wniosku posła PiS Jerzego Polaczka, szefa komisji infrastruktury, o to, by podczas tego punktu obrad nie było dyskusji i zadawania pytań. Posłowie PiS zagłosowali „za” takim rozwiązaniem, sprzeciw zgłaszali posłowie PO związani z Trójmiastem: Zbigniew Konwiński oraz Agnieszka Pomaska.

Czytaj więcej.

Na fanpage’u posłanki Agnieszki Pomaskiej można zobaczyć fragment nagrania z sejmowej debaty, ukazujący skandaliczne zachowanie – nie pierwszy raz – marszałka Kuchcińskiego.

Źródło: www.gazeta.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk