Wielkie Święto Rowerzystów

2007-06-110

Wielkie Święto RowerzystówW niedzielę odbył się coroczny Wielki Przejazd Rowerowy organizowany przez Gdańską Kampanię Rowerową, Obywatelską Ligę Ekologiczną oraz Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego i Akademickie Centrum Kultury UG.

Przejazd był rzeczywiście WIELKI – na Targu Węglowym zgromadziło się kilka tysięcy rowerzystów, którzy Aleją Grunwaldzką przy akompaniamencie muzyki i innych dźwięków nadawanych przez właścicieli dwóch kółek przebyli wspólnie trasę pod bibliotekę Uniwersytetu Gdańskiego.

Wielkie Święto Rowerzystów - zdjęcie rodzinne

Dodatkową atrakcję stanowili także przebierańcy: była para młoda, żółte kurczaki, pacjent z podłączoną kroplówką…:) Był to już XI Przejazd, ale jeszcze nigdy nie zgromadził aż tylu rowerzystów. Widać, że z roku na rok ich przybywa i z pewnością jest to najlepsza motywacja do budowy kolejnych dróg rowerowych nie tylko w Gdańsku ale w całym Trójmieście.

Ogromne gratulacje i podziękowania dla organizatorów nie tylko za tegoroczny przejazd, ale także za całoroczne skuteczne lobby na rzecz promowania tej alternatywnej formy transportu. Oby tak dalej!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk