Polska straci miliardy euro na walkę ze smogiem? Będzie wniosek o odwołanie ministra środowiska

2019-07-020

Platforma Obywatelska złoży wniosek o odwołanie ministra środowiska, zapowiedziała posłanka Agnieszka Pomaska. Komisja Europejska zrywa rozmowy z polskim rządem w sprawie uruchomienia funduszy na walkę ze smogiem. Polska może stracić kilka miliardów euro na wymianę tzw. „kopciuchów”.

„Gazeta Wyborcza” napisała w poniedziałek, że „nie ma zgody Komisji Europejskiej na kontynuowanie unijnej pomocy przy programie 'Czyste powietrze’. Komisja Europejska „straciła cierpliwość i odwołała planowane na 4 lipca spotkanie Komitetu Sterującego – instytucji powołanej do podejmowania strategicznych decyzji dotyczących tego programu” – pisze GW.

Posłanka PO Agnieszka Pomaska nawiązując do doniesień medialnych mówiła na wtorkowej konferencji prasowej, że Polska dzisiaj traci pieniądze, które”powinny być przeznaczone na walkę ze smogiem, na walkę o to, żebyśmy mogli oddychać czystym powietrzem, żeby życie wielu milionów Polek i Polaków nie było zagrożone”. Posłanka stwierdziła, że „od pół roku tak naprawdę nie ma dialogu z Komisją Europejską”. Jeszcze do tego dialogu można wrócić, jeszcze można odzyskać te pieniądze, ale do tego potrzeba woli rządu. Dzisiaj żądamy od ministra środowiska, ale też od premiera Morawieckiego jasnych deklaracji, co chce z tym zrobić  – powiedziała Pomaska.

Czytaj więcej

źródło: rmf24.pl

Obejrzyj video z konferencji prasowej

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk