Wolność – Solidarność – Demokracja! Obchody 4 czerwca w Gdańsku

2019-05-310

Mija już 30 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989. Bezkompromisowo wygrała wówczas Solidarność, niosąca na swych sztandarach idee wolności, solidarności i przede wszystkim demokracji. 4 czerwca to wyjątkowo ważna rocznica w historii naszego kraju. Ten czas spędzimy wspólnie, w gronie polek i polaków z całej polski, z którymi spotkamy się tutaj – w Gdańsku!

Czekają nas między innymi wydarzenia takie jak wspólne świąteczne śniadanie, debaty, warsztaty, koncerty, spotkania autorskie i projekcje filmowe, będziemy czytać bajki i poezję. Przyjazd zapowiedzieli m.in. uczestnicy obrad Okrągłego Stołu, kandydaci na posłów i senatorów podczas czerwcowych wyborów w 1989 roku, ale też aktywiści organizacji pozarządowych.

Spotkają się również samorządowcy z całego kraju, aby debatować nad wyzwaniami, które w najbliższych latach staną przed małymi ojczyznami.
Natomiast już 4 czerwca, w samo południe, na placach polskich miast wspólnie zaśpiewamy hymn państwowy, bo przecież „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”!

Pełen program wydarzeń znajdziecie tutaj.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk