Koalicja Europejska na ostatniej prostej – 26 maja widzimy się przy urnach i głosujemy mądrze!

2019-05-240

W piątek 24 maja, czyli w ostatni dzień przed sobotnią ciszą wyborczą, kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Pomorza podsumowali siedmiotygodniową kampanię wyborczą.

[Podsumowująca konferencja prasowa Koalicji Europejskiej]

Na przedprożu Dworu Artusa przy Długim Targu z dziennikarzami i wyborcami spotkali się kandydaci z listy Koalicji Europejskiej. Wśród nich: Janusz Lewandowski, Magdalena Adamowicz, Elżbieta Jachlewska, Krzysztof Trawicki, a także Jarosław Wałęsa. Jako pierwsza jednak głos zabrała Agnieszka Pomaska, posłanka na Sejm i przewodnicząca Platformy Obywatelskiej na Pomorzu.

– To nie są zwykłe wybory. Najbliższa niedziela zadecyduje o przyszłości Polski. To wybór pomiędzy Zachodem a Wschodem. My jesteśmy po tej dobrej stronie mocy – mówiła Pomaska.

[W późniejszym wpisie Agnieszka Pomaska zachęcała pomorzan do udziału w wyborach]

– To najważniejsze wybory od 1989 r. Żaden rząd w najnowszej historii Polski nie roztrwonił tak szybko i tak dotkliwie wiarygodności i znaczenia naszego kraju w Europie, tak jak zrobił to PiS – mówił Janusz Lewandowski.

Z kolei Magdalena Adamowicz zwróciła uwagę na konieczność walki z mową nienawiści. Był to motyw przewodni kampanii kandydatki.

Czytaj więcej.

źródło: www.trojmiasto.wyborcza.pl
fot.: Paweł Piasecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk