PiS znowu chce przenieść siedzibę Agencji Kosmicznej z Gdańska do Warszawy. Sprzeciw wiceprzewodniczącej Pomaskiej

2019-05-120

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny chce przenieść siedzibę Polskiej Agencji Kosmicznej z Gdańska do Warszawy. Projekt ustawy ma być czytany w Sejmie w środę 15 maja. Pomorscy politycy PiS byli przeciwni przeprowadzce, ale obecnie nie chcą na ten temat rozmawiać. Na dodatek rozpisano właśnie kolejny konkurs na stanowisko prezesa agencji, bo od początku rządów PiS go nie ma.

POLSA swoją siedzibę otworzyła w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w 2015 r. Kilka miesięcy później PiS wygrało wybory i zaprowadziło w agencji swoje rządy, dalekie od pierwotnych założeń.

– Projekt zakłada, że siedziba znajdzie się w Warszawie – mówi posłanka PO Agnieszka Pomaska. – Apeluję do pomorskich polityków PiS, aby wytłumaczyli się z tej sytuacji, bo jak widać, jest dokładnie odwrotnie, niż zapewniali. To kolejny dowód na to, że szeregowy poseł PiS, jeśli nie nazywa się Jarosław Kaczyński, w tej partii nie ma wpływu na żadne decyzje, a wspólnym mianownikiem dla nich jest centralizacja państwa. Ta ustawa nie dość, że zmienia siedzibę POLS-y, to jeszcze wprowadza spory przerost administracji. Po jej wprowadzeniu niemal co trzecia osoba w agencji będzie dyrektorem albo kierownikiem jakiegoś działu. To, co się dzieje z agencją pod rządami PiS, jest totalnym nieporozumieniem.

Czytaj więcej.

Pełne nagranie z konferencji prasowej posłanki Agnieszki Pomaskiej oraz radnego Cezarego Śpiewak-Dowbora na temat przeniesienia siedziby POLSA oraz próby zagarnięcia przez Rząd PiS terenów Westerplatte obejrzeć można tutaj.

fot. www.trojmiasto.wyborcza.pl

źródło. www.trojmiasto.wyborcza.pl

fot. Dominik Paszliński | gdansk.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk