Strajk nauczycieli trwa, wsparcie płynie ze wszystkich stron

2019-04-160

To, co się dzieje dzisiaj w Polsce, związane z tym strajkiem, to jest też dobra lekcja dla wszystkich. Jeżeli kiedykolwiek państwo zechcecie zastrajkować, to też będziecie opluci, zmieszani z błotem, będziecie uważani za przeciwników politycznych, za wrogów ojczyzny, za wrogów Jezusa Chrystusa Króla Polski – ocenił w rozmowie z TVN24 Maciej Stuhr. Aktor wyraził wsparcie dla strajkujących ósmy dzień nauczycieli.

Od ubiegłego poniedziałku trwa zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach i przedszkolach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Biorą w nim również udział nauczyciele niezrzeszeni w związkach.

Wsparcie dla strajkujących nauczycieli wyraził także aktor Maciej Stuhr. – Myślę, że każdy ma prawo do strajku. Wydaje mi się – z tego, co się kiedyś tam uczyłem, że ludzie w XIX wieku wywalczyli sobie takie prawo. Jak jest im źle, to mogą zastrajkować – zwracał uwagę aktor w poniedziałek w rozmowie z TVN24.

Czytaj więcej.

Strajk wspierają także posłanka Agnieszka Pomaska i inni posłowie Platformy Obywatelskiej.

źródło: http://www.tvn24.pl

fot. Związek Nauczycielstwa Polskiego

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk