Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Protesty w całej Polsce, uczniowie wyszli na ulice

2019-03-150

„Szacunek i uznanie dla wszystkich młodych ludzi, którzy biorą dziś udział w #MłodzieżowyStrajkKlimatyczny ️ Zróbmy wspólnie coś dobrego! Zapraszam Was do współpracy w ramach parlamentarnego zespołu #ZerwijzPlastikiem Byłoby wspaniale móc Was gościć w Sejmie RP!” – skomentowała strajk wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska.

Warszawa, Katowice, Bielsko-Biała, Poznań, Gdańsk – to tylko niektóre polskie miasta, w których odbywa się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie domagają się zmian w polityce zarówno w Polsce, jak i na świecie.

W 500 miastach w 50 krajach na świecie młodzi ludzie wyjdą na ulice w trakcie zajęć szkolnych, by pokazać, że zatrzymanie zmian klimatycznych powinno być priorytetem działania polityków. „Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, dlatego temat ten musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej i w mediach. To musi się zmienić!” – apelują uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

W Warszawie młodzież będzie protestować przed Ministerstwem Energii. Z kolei uczniowie w Katowicach „będą krzyczeć, śpiewać i prezentować postulaty” na miejskim rynku. Strajk odbędzie się również m.in. w Bielskiej-Białej, gdzie mieszkańcy notorycznie skarżą się na smog i zanieczyszczenia.

Czytaj więcej.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk