Kolejne posiedzenie zespołu „Zerwij z plastikiem” już za nami

2019-02-270

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu „Zerwij z plastikiem”. Wiceprzewodnicząca Komisji ds. Unii Europejskiej, kierująca także wspomnianym zespołem, przedyskutowała wraz z pozostałymi członkami plany na kolejne miesiące.

Jednym z działań, które zespół zamierza podjąć jest stworzenie tak zwanego dekalogu, który byłby wskazówką dla każdego, kto przykłada wagę, do ochrony środowiska naturalnego a tym samym własnego zdrowia i warunków życia przyszłych pokoleń. Kolejne posiedzenie zespołu zaplanowano na 14 marca o godzinie 10:00. W programie znalazła się między innymi prezentacja dwóch gdańskich projektów związanych ze zdrowotnymi i środowiskowymi konsekwencjami nadmiernego wykorzystywania plastiku w codziennym życiu prowadzonych przez spółki Gdańska Infrastruktura Wodno – Kanalizacyjna i Gdańskie Wody.

Przypominamy, że wszystkie posiedzenia mają charakter otwarty i można w nich uczestniczyć osobiście lub oglądając transmisję on-line na stronie Sejmu. Jednym z celów Zespołu jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach zdrowotnych i środowiskowych jakie niosą plastikowe tworzywa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk