Platforma Obywatelska wojuje z plastikiem

2019-01-03

Część opozycji chce, by Polacy szybciej ograniczyli zużycie tworzyw sztucznych.

Do 2021 roku z rynku mają zniknąć takie plastikowe przedmioty, jak kubki, talerzyki, słomki, sztućce, patyczki higieniczne i mieszadła do napojów – mówi dyrektywa przegłosowana przez Parlament Europejski. Inne przedmioty z tworzyw sztucznych mają być stopniowo ograniczane. Są jednak politycy, którzy uważają, że w Polsce pożegnanie z plastikiem powinno następować jeszcze intensywniej. To posłowie z Klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

W grudniu założyli Parlamentarny Zespół „Zerwij z plastikiem”. W skład wchodzi 17 posłów, a szefową jest Agnieszka Pomaska. Z regulaminu zespołu wynika, że do jego zadań należy m.in. „upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwego wpływu plastiku na środowisko naturalne oraz zdrowie”, „inicjowanie kampanii społecznych” oraz „przygotowanie zmian legislacyjnych”.

Czytaj więcej

źródło: rp.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk