Eko warzywa i owoce otoczone plastikiem. Posłanka wywołała burzę, sieć odpowiada

2018-10-260

Posłanka PO Agnieszka Pomaska, tuż po przegłosowaniu przez europosłów zakazu sprzedaży plastikowych jednorazówek, opublikowała w sieci zdjęcia zrobione w Lidlu. Widać tam „BIO” warzywa i owoce w plastikowych opakowaniach. Sieć odpowiada.

„Jeśli zastanawiacie się od czego zacząć w kwestii plastiku spójrzcie na to. „Bio” warzywa i owoce z dużego marketu w podwójnym plastikowym opakowaniu. Prawda jest taka, że pod jego wpływem to już nie powinno być „bio” – napisała posłanka PO Agnieszka Pomaska na swoim Twitterze. Do wpisu dołączyła zdjęcia. Widać tam cukinie, winogrona i gruszki otoczone folią oraz mleko w plastikowym opakowaniu. Wszystko z napisem „BIO”.

Zobacz tweet Posłanki Pomaskiej

Na zarzuty posłanki odpowiada sieć Lidl. W przesłanym do nas oświadczeniu przedstawiciele dyskontu zapewniają, że dbanie o środowisko jest dla nich priorytetem.

„Decyzje związane z opakowaniami, w tym zwłaszcza z plastikiem, należą aktualnie do najważniejszych zmian wokół asortymentu produktów spożywczych oraz przemysłowych. Lidl Polska stawia w tym zakresie kolejny, pewny krok w ramach odpowiedzialności za otoczenie, w którym funkcjonuje. W marcu bieżącego roku przyjęliśmy bowiem zobowiązanie o redukcji opakowań plastikowych marek Lidla o 20% do 2025 r. To ambitny, ale nie jedyny cel w tym obszarze. Również do 2025 r. 100% plastiku użytego do produkcji opakowań marek własnych będzie możliwe do poddania recyklingowi. W rzeczywistości już rozpoczęliśmy realizację tych postulatów – jest to długofalowy proces, który obejmuje znakomitą większość produktów marek Lidla. Wierzymy, że aby osiągnąć sukces, powinien to być wspólny wysiłek całej branży.” – czytamy w oświadczeniu.

Czytaj więcej

źródło: o2.pl

fot.: o2.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk