Duże zmiany w gdańskiej radzie. Lista nowych radnych Gdańska

2018-10-220
Poniżej ostateczna lista kandydatów do gdańskiej Rady Miasta. Znajdą się w niej trzy ugrupowania: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Wszystko dla Gdańska.
 
We wtorek późnym wieczorem PKW umieściła ostateczne listy radnych w Gdańsku. Do samego końca ważyły się losy kilku osób. Ostatecznie wiadomo, że Koalicja Obywatelska będzie miała 16 radnych, PiS – 12 radnych, a trzecie i ostanie ugrupowanie, które wejdzie do rady to Wszystko dla Gdańska, Pawła Adamowicza, z 6 mandatami. Ruchy miejskie Lepszy Gdańsk i Gdańsk Tworzą Mieszkańcy – ostatecznie nie zdobyły żadnych mandatów. Ale na tym nie koniec zmian. W przypadku wygranej Adamowicza w drugiej turze, oraz jeśli Piotr Grzelak i Aleksandra Dulkiewicz pozostaną na stanowiskach wiceprezydentów, zrezygnują z mandatów radnych to zwolnią miejsce kolejnym osobom w swoich okręgach z najlepszym wynikiem.

Wtedy do Rady Miasta dostaną się prawdopodobnie m.in. Katarzyna Czerniewska i Teresa Wasilewska, obecna radna PO.

Podobnie jeśli Kacper Płażyński – wygra wybory prezydenckie, w radzie miasta zastąpi go inny kandydat z listy PiS, który uzyskał kolejny najlepszy wynik wyborczy.

W nowej RMG zabraknie takich nazwisk radnych jak: Anna Kołakowska, Piotr Walentynowicz, Żaneta Geryk, Marek Bumblis, Mariusz Andrzejczak (nie startował), Adam Nieroda, Magdalena Olek (nie startowała), Wojciech Błaszkowski, Piotr Czauderna (nie startował), Dorota Dudek, Wojciech Stybor, Jacek Włodzimierz Teodorczyk, Beata Wierzba (nie startowała), Anna Wirska (nie startowała).

Czytaj więcej

źródło: wybory.trojmiasto.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk