Prestiżowe studia Patryka Jakiego. Posłanka PO wysyła interpelację do Ministerstwa Sprawiedliwości

2018-10-030

Patryk Jaki w swoich biogramach chwali się ukończeniem IESE Business School w Barcelonie. Zdaniem posłanki PO Agnieszki Pomaskiej wiceminister sprawiedliwości nie podaje całej prawdy. O szczegółach studiów pisze „Rzeczpospolita”.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy w rzeczywistości ukończył program ARGO Top Public Executive, który we współpracy z IESE organizowała Krajowa Szkoła Administracji Publicznej (KSAP). Jak podaje „Rzeczpospolita” był on realizowany od września 2017 r. do maja 2018 r. i w większości odbył się nie w Barcelonie, ale w Warszawie. W Hiszpanii zorganizowano bowiem tylko dwa zjazdy, a w polskiej stolicy pięć oraz briefing otwierający i sesja podsumowująca.

Jakie wymogi należało spełnić? Trzeba było wykazać m.in. wykształcenie wyższe, pięcioletnie doświadczenie zawodowe i znajomość języka angielskiego. Jednym z „kryteriów merytorycznych” było złożenie przez kandydata listu motywacyjnego, w którym musiał „uzasadnić adekwatność potrzeb do udziału w projekcie”.

Program nie przewidywał żadnych egzaminów i zaliczeń. Jedynym warunkiem jego ukończenia była obecność i aktywny udział w przynajmniej 80 proc. zajęć. Koszt nauki w wysokości 67 tys. zł na osobę w całości został pokryty przez Unię Europejską.

– Nie chcę umniejszać jakości tego programu, ale zastanawiam się, czy można go zrównywać ze studiami uniwersyteckimi – mówi gazecie Agnieszka Pomaska z PO. Posłanka chce zapytać resort, czy wiedza zdobyta na kursie poprawiła jakość pracy wiceministra sprawiedliwości.

Sam Patryk Jaki w rozmowie z „Rz” przyznaje, że nie układał programu i nie miał na niego wpływu. – Zajęcia prowadzili najlepsi eksperci i menedżerowie na świecie. Co z tego, że wykłady miały miejsce nie tylko w Barcelonie, ale również w Warszawie. To chyba dobrze, że polscy ministrowie się ciągle szkolą i chcą podnosić swoje umiejętności – stwierdził.

źródło: wiadomosci.onet.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk