PO składa projekt nowelizacji uchwały o komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT

2018-07-240

We wtorek, 24 lipca Posłowie Platformy Obywatelskiej – Agnieszka Pomaska i Zbigniew Konwiński – podczas konferencji prasowej w Sejmie udzielili informacji o projekcie nowelizacji uchwały o komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.

Złożyliśmy projekt uchwały o zmianie uchwały o komisji śledczej ds. VAT. Chcemy, żeby komisja badała również okres do lipca 2018 roku. Wg danych PWC za lata 2016-2017 luka VAT była rekordowa. Wyniosła ponad 90 mld złotych. Te pierwsze miesiące tego roku pokazują, że ta luka się zwiększa, bo mamy wyraźną różnicę między dynamiką PKW a dynamiką wzrostów z VAT. To pokazuje, że okres rządów PiS również należałoby zbadać, sprawdzić, jakie działania PiS w tej sprawie podejmuje, bo na razie słyszymy cały czas propagandę” – mówił przedstawiciel Platformy Obywatelskiej w komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT-u, Zbigniew Konwiński.

Poseł Horała zasłynął z kilku spraw. Przede wszystkim z tego, że dzisiaj boi się odpowiedzialności, która może być wyciągnięta wobec jego kolegów w związku z wyłudzeniami VAT na Pomorzu. Pan poseł Horała jest również autorem, posłem sprawozdawcą jednej z ustaw, która również podważa jego kompetencje co do uczciwości i uczciwego podejścia w tej sprawie. Otóż pan poseł Horała jest autorem ustawy lex Horała, czyli ustawy, która obniżała konieczne wymagania do tego, żeby zasiadać w spółkach skarbu państwa. Na Pomorzu kilku działaczy PiS wsadzonych do rad nadzorczych spółek podległych portowi w Gdańsku, okazało się, że te osoby nie mają odpowiednich kwalifikacji. Co robi poseł Horała? Proponuje ustawę, która w ekspresowym tempie przeszła przez Sejm i Senat, która obniża wymagania” – dodawała Agnieszka Pomaska.

źródło: 300polityka.pl

fot.: 300polityka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk