Gdańsk znaczy równość. Po burzliwej sesji radni przyjęli Model na rzecz Równego Traktowania

2018-06-280

16 głosów za, 10 przeciwko, jeden wstrzymany. Po burzliwej i niemal dwugodzinnej dyskusji radni przyjęli w czwartek Model na rzecz Równego Traktowania. Przed budynkiem manifestowali zwolennicy i przeciwnicy Modelu. – PiS ma słabą wiarę dla swoich wartości, jeśli może im zagrozić jedna uchwała – tłumaczyli radni Platformy Obywatelskiej.

– Cieszę się bardzo. Rada podjęła jedyną słuszną decyzję. Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza prawo służące osobom wykluczonym i dyskryminowanym – mówiła po głosowaniu Anna Strzałkowska, współprzewodnicząca magistrackiej Rady ds. Równego Traktowania i koordynatorka prac nad Modelem. (…)

Uchwalony w czwartek dokument zakłada m.in. przeszkolenie służb miejskich w zakresie identyfikowania mowy nienawiści i przemocy motywowanej nienawiścią w czasie zgromadzeń, promowanie dobrych praktyk i rozwijanie współpracy metropolitalnej w zakresie równych szans, walki z dyskryminacją oraz zapewnienia dostępu cudzoziemcom i niepełnosprawnym do wszystkich miejskich usług.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk