Uczniowie już za darmo jeżdżą autobusami i tramwajami po Gdańsku

2018-07-020

Od niedzieli, 1 lipca, dzieci i uczniowie z Gdańska mogą bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską. Z darmowych biletów na autobusy i tramwaje mogą korzystać dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat oraz młodzież ucząca się do ukończenia szkoły średniej.

Dotyczy to prawie 64 tys. uczniów gdańskich podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (do 24 lat). Według stanu na niedzielę prawie połowa z nich ma Gdańską Kartę Mieszkańca, która uprawnia do darmowych przejazdów.

Uczniowie z Gdańska mogą jeździć za darmo wszystkimi liniami obsługiwanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego, także poza granicami administracyjnymi miasta – w Sopocie oraz liniami 171 i N1 w Gdyni.

Kto będzie mógł w wakacje skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej?

Uczeń z ważną legitymacją szkolną, którego rodzic lub opiekun prawny jest zweryfikowanym użytkownikiem Gdańskiej Karty Mieszkańca. Wnioski o kartę można wypełniać online na stronie internetowej lub w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży (ich wykaz można znaleźć na stronie www.jestemzgdanska.pl w zakładce Punkty sprzedaży). Istnieje możliwość dodania zdjęcia z legitymacji do systemu Karty Mieszkańca i zweryfikować ważność dokumentu do 1 lipca oraz do 30 września każdego roku.

W przypadku dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat wystarczy jedynie Gdańska Karta Mieszkańca.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk