„Skok Demskiego na kasę”. Posłanka PO krytykuje burmistrza Pelplina za przejście do zarządu Lotosu

2018-05-210

Podczas poniedziałkowej konferencji Agnieszka Pomaska odniosła się do decyzji burmistrza Pelplina Patryka Demskiego (PiS) o przejściu do zarządu spółki grupy Lotos. – PiS-owi nie zależy na samorządach, tylko na kasie – komentuje posłanka.

Poniedziałkowy briefing prasowy posłanki Agnieszki Pomaskiej dotyczył polityki kadrowej Prawa i Sprawiedliwości stosowanej przy obsadzie stanowisk kierowniczych w spółkach Skarbu Państwa. Chodzi tu m.in. o Patryka Demskiego burmistrza Pelplina, który otrzymał propozycję wejścia w skład zarządu grupy Lotos, która zgodnie z wolą rządu ma zostać przejęta przez spółkę Orlen. (…)

Zgodnie z oficjalnym komunikatem grupy Lotos, z dniem 22 maja Patryk Demski przestanie być burmistrzem Pelplina, i obejmie funkcję wiceprezesa zarządu spółki.

– To, co się stało w Pelplinie jasno pokazuje, że PiS-owi nie zależy na samorządach, a tylko i wyłącznie na kasie – mówiła Pomaska. – Burmistrz Pelplina, co wynika z oświadczenia majątkowego, zarabiał do tej około 140 tys. zł. Jako wiceprezes Lotosu będzie zarabiał ok. 700 tys. Do tego może dojść ewentualna premia za udaną fuzję z Orlenem. Chyba nie przypadkowo propozycja dla burmistrza zbiegła się z decyzją o obniżeniu zarobków samorządowcom o 20 proc. Jak tłumaczą decyzję Patryka Demskiego jego współpracownicy z Pelplina? A tym, że jest to dobra okazja do sprawdzenia się w biznesie.

– Czy od osób które zostały obdarzone zaufaniem społecznym oczekujemy dobrego zarządzania na lokalnym poziomie, czy może oczekujemy, że będą dokonywały swoistego „skoku na kasę”, kiedy pojawi się lepsza oferta zarobkowa – dopytywała Pomaska. To samo pytanie, posłanka skierowała do kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast w zbliżających się wyborach, m.in. do Patryka Jakiego, a także Kacpra Płażyńskiego.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk