Pomaska: Adamowicz nie może być kandydatem PO

2018-04-270

Z gdańską Posłanką Agnieszką Pomaską z Platformy Obywatelskiej rozmawia Tomasz Rozwadowski.

TR: Wybory samorządowe coraz bliżej, pojawiają się nazwiska kandydatów w wielu miastach, a w Gdańsku wiemy niewiele. Czy i kiedy PO wystawi swojego kandydata w Gdańsku na prezydenta?

AP: Rozmowy w Gdańsku trwają i nazwiska kandydatów zostaną ogłoszone po długim weekendzie, więc trzeba na nie poczekać jeszcze do dwóch tygodni. Rozmawiamy z politykami, którzy są brani pod uwagę jako kandydaci na prezydenta Gdańska, ale także z osobami chcącymi startować w wyborach do Rady Miasta i do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Sprawy są w toku, kampania wyborcza dopiero przed nami. (…)

Czy Platforma Obywatelska może w ostateczności poprzeć Pawła Adamowicza w jego staraniach o wybór na prezydenta Gdańska na kolejną kadencję?

Paweł Adamowicz podjął decyzję o samodzielnym startowaniu w wyborach i zrobił to bez konsultacji z PO. Poparcie jego kandydatury nie wchodzi w grę. (…)

Ale czy pomorska i gdańska Platforma nie podziela czasem poglądu , że obojętnie , kogo wystawi, to i tak przegra z Pawłem Adamowiczem?

Nie, absolutnie nie. Przypominam , że w  Polsce było już wiele kampanii wyborczych na wiele ważnych stanowisk i nie zawsze wygrywali w nich faworyci. Nic w wyborach nie jest rozstrzygnięte aż do wyborów. Wystawimy z Nowoczesną wspólnego kandydata na prezydenta  Gdańska , takiego kandydata, który będzie mógł wygrać z Pawłem Adamowiczem.

źródło: Dziennik Bałtycki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk