Parlamentarzyści komentują fuzję Lotosu z Orlenem. Jeszcze niedawno ci z PiS mówili zupełnie coś innego

2018-03-020

Czy fuzja Lotosu i PKN Orlen to dobry pomysł? Jakie będą konsekwencje tej decyzji dla Pomorza? Takie pytania zadaliśmy parlamentarzystom z gdańskiego i gdyńskiego okręgu wyborczego. Kilka miesięcy temu byli jednomyślni, ale teraz zdania są podzielone.

Grupa Lotos jest kluczową firmą dla rozwoju Pomorza. Obok Energii jest największym pracodawcą w regionie. Dlatego informacja o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie fuzji spółek Lotos i PKN Orlen budzi ogromne emocje.

Postanowiliśmy sprawdzić, co na ten temat sądzą parlamentarzyści z Pomorza. Dotychczas, bez względu na przynależność partyjną, byli w tej sprawie jednomyślni. Jak jest teraz? (…)

Agnieszka Pomaska (PO):

– Lotos był i jest częścią Gdańska, i od lat wspiera pomorską gospodarkę. Decyzja o fuzji jest fatalna i przyniesie poważne konsekwencje finansowe dla regionu. Podatki płacone przez Lotos przestaną zasilać pomorski budżet. Połączenie dwóch firm oznacza utratę wielu miejsc pracy, a finalnie wzrost cen paliw. A to odbije się na nas wszystkich, nie tylko na mieszkańcach Pomorza. Oczywiście pomysł fuzji nie jest nowy. Próbowano połączyć obie spółki również za rządów Platformy. Wtedy ja oraz pozostali posłowie z Pomorza przekonaliśmy kolegów, że to jest zły pomysł. Dalej będziemy bronić suwerenności Lotosu. Zaapelujemy do polityków PiS, aby wznieśli się ponad polityczne podziały i dołączyli do nas w walce o cofnięcie tej decyzji.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

fot. Beata Kitowska/Agencja Gazeta, Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk