Radni zaapelują o niełączenie Orlenu z Lotosem. W piątek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Gdańska

2018-02-280

Radni klubu Platformy Obywatelskiej nie godzą się na połączenie, kluczowej dla regionu i Gdańska, firmy Lotos z koncernem Orlen. Piotr Borawski, przewodniczący klubu PO, złożył wniosek w sprawie zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, na której przyjęty ma być apel do rządu i parlamentarzystów w sprawie zaprzestania działań zmierzających do fuzji obu spółek. Nadzwyczajna sesja odbędzie się w piątek, 2 marca, o godz. 12.00. Transmisja na żywo na www.gdansk.pl.

W środę, 28 lutego, przed południem Piotr Borawski, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Radni PO są zbulwersowani planami połączenia dwóch koncernów naftowych Orlenu i gdańskiego Lotosu.

List intencyjny w tej sprawie we wtorek, 27 lutego, podpisało Ministerstwo Skarbu i PKN Orlen. Wcześniej Piotr Borawski spotkał się z dziennikarzami i przypomniał, że była już w tej sprawie interpelacja do rządu premier Beaty Szydło i uzyskano informację, że żadne prace nie są prowadzone i taka fuzja nie jest planowana.

Czytaj więcej

źródło: gdansk.pl

fot. Beata Kitowska/Agencja Gazeta, Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk