Lech Wałęsa: apeluję do wszystkich sił wolnościowych, byśmy poszli razem przeciw PiS

2018-02-220

Ważne jest, abyśmy wspólnie poszli do wyborów i odstawili tych ludzi, którzy niszczą Polskę, od władzy – powiedział dziś Lech Wałęsa podczas wspólnej konferencji prasowej z Grzegorzem Schetyną, Sławomirem Neumannem i Agnieszką Pomaską. Zaapelował też do Pawła Adamowicza, aby podporządkował się sugestiom partii ws. kandydowania na prezydenta Gdańska.

– Zażądałem od wszystkich sił wolnościowych, byśmy poszli razem przeciwko PiS – powiedział Lech Wałęsa. Grzegorz Schetyna zadeklarował, że PO jest otwarta na współpracę. – Apeluję szczególnie do PSL – powiedział Wałęsa.

– Rozmawiamy z Nowoczesną, jesteśmy otwarci na współpracę z PSL, także z lewicą – mówił Schetyna.

– Apeluję do mojego przyjaciela Adamowicza, aby podporządkował się decyzjom partii, która go wspierała. Niech nie robi rozłamu – powiedział Wałęsa. – Jako pierwszy mówiłem, że nie powinno być więcej niż dwie kadencje. Dwie kadencje i do domu – zaznaczył były prezydent.

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że kandydat na prezydenta Gdańska, wspierany przez PO, będzie kandydatem „koalicyjnym, wspólnym, akceptowanym powszechnie”. – Będziemy szukać kandydata, który będzie łączył i da szansę wygranej – stwierdził. – Decyzję podejmiemy na przełomie marca i kwietnia – powiedział.

źródło: wiadomosci.onet.pl

fot.: twitter.com/presidentwalesa

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk