Posłanka PO Agnieszka Pomaska pyta ministra Glińskiego o „betonowanie” kanału Raduni

2018-01-170

Posłanka Agnieszka Pomaska po artykule „Wyborczej Trójmiasto” wystąpiła z interpelacją do ministra kultury Piotra Glińskiego ws. kanału Raduni. Prace, które trwają obecnie na budowie Forum Gdańsk, budzą wiele kontrowersji wśród mieszkańców i gdańskich aktywistów.

Trwa burza wokół „betonowania” kanału Raduni na budowie Forum Gdańsk, jednego z największych w Polsce kompleksów handlowo-usługowo-kulturalnych (otwarcie późną wiosną). Przez teren ogromnej inwestycji przebiega odcinek historycznego kanału, a inwestor – w trosce, jak to wyraził, o komfort osób odwiedzających kompleks – zdecydował o podzieleniu kanału na terenie przyszłej galerii handlowej na dwie poziome części. W tej, która pozostanie na widoku, woda będzie sztucznie oczyszczona, a dołem z kolei będzie płynąć ta „tradycyjna”, której zapach i wygląd miałyby odstraszać klientów centrum.

W ub. tygodniu organizacja aktywistów miejskich Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej opublikowała zdjęcie, na którym widać mocno już zaawansowane prace nad „betonowaniem” kanału. Nie spodobało się to wielu mieszkańcom, którzy dopiero teraz zobaczyli naocznie działania inwestora. Teraz do działania przystąpiła gdańska posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, która zwróciła się z pytaniami o kanał do ministra kultury Piotra Glińskiego.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Zapoznaj się z treścią interpelacji

fot. FRAG

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk