Posłowie włączają się w walkę o dofinansowanie języka kaszubskiego

2017-12-060

Do minister edukacji wysłano interpelacje poselskie ws. planowanego obniżenia dotacji na naukę języka kaszubskiego w pomorskich szkołach.

Już nie tylko Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, ale i pomorscy posłowie walczą o zachowanie dofinansowania języka kaszubskiego na obecnym poziomie.

Subwencja oświatowa na naukę tego języka, zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, ma zostać obniżona. Wskutek planowanych zmian prawie 70 pomorskich gmin i powiatów straci około 13-14 mln zł. A to, jak wskazują działacze ZKP, może mieć dramatyczne skutki nie tylko w zakresie nauczania języka regionalnego, ale też w sieci szkół, istnienia małych szkół, sytuacji finansowej gmin, zwłaszcza tych dotkniętych sierpniową nawałnicą. (…)

Interpelacje w tej sprawie do minister Zalewskiej wysłała już m.in. Agnieszka Pomaska, posłanka PO z Gdańska. – Symulacje skutków finansowych tych zmian wskazują, że samorządy już na początku 2018 r. będą zmuszone do cięć w swoich obecnie uchwalanych budżetach – wskazuje w interpelacji do minister posłanka Pomaska. (…)

źródło: plus.dziennikbaltycki.pl

Zapoznaj się z pełną treścią interpelacji

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk