Posłanka Pomaska za metropolią. Prezentuje projekt ustawy dla Pomorza

2017-11-210

Zabiegająca o nominację PO na prezydenta Gdańska posłanka Agnieszka Pomaska rozpoczyna konsultacje ustawy metropolitalnej dla Pomorza. Projekt dający samorządom ok. 170 mln zł rocznie dodatkowych wpływów stanie się częścią samorządowej kampanii wyborczej.

Temat ustawy metropolitalnej dla Pomorza odgrzała w poniedziałek posłanka Agnieszka Pomaska na wspólnej konferencji z szefem regionu PO Sławomirem Neumannem. Wygląda na to, że ustawa, która dawałaby Trójmiastu i okolicom dodatkowe ok. 170 mln zł udziału w podatkach, stanie się ważnym elementem wyborów samorządowych.

– Projekt jest gotowy, chcemy go złożyć w Sejmie, ale dopiero po przeprowadzeniu konsultacji tu na Pomorzu, aby znaleźć konsensus dla Trójmiasta – mówi Sławomir Neumann. Przypomniał, że w poprzedniej kadencji Platforma Obywatelska przygotowała ustawę metropolitalną, ale PiS nie wprowadził do niej przepisów wykonawczych, a ostatecznie przepisy przestały obowiązywać po wprowadzeniu ustawy o metropolii śląskiej. (…)

– Ustawa o związku metropolitalnym dla Pomorza da możliwość lepszego zarządzania pieniędzmi podatników, to będą środki na budowę dróg, na komunikację, na wspólną promocję – powiedziała Agnieszka Pomaska. Zaznaczyła, że kilka tygodni temu wiceminister Kazimierz Smoliński (PiS) na jednej z konferencji dał nadzieję na przyjęcie ustawy.

– To nie jest projekt polityczny, on ma sprawić, żeby mieszkańcom Pomorza żyło się lepiej, by lepiej się im dojeżdżało do pracy – dodała.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk