CBA w gdańskim ratuszu. Pomaska: Mamy do czynienia z zastraszaniem samorządowców

2017-11-090

Posłowie Platformy Obywatelskiej chcą wyjaśnień od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego w sprawie środowego wejścia CBA do gdańskiego ratusza.

Prokuratura i CBA prowadzą postępowanie dotyczące popełnienia przestępstwa na szkodę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Organa ścigania nie informują o żadnych szczegółach sprawy. Wiadomo, że w środę CBA zabezpieczyło pewne dokumenty w gdańskim magistracie. (…)

Do sprawy odnieśli się na konferencji prasowej w czwartek w Sejmie posłowie PO: Grzegorz Furgo i Agnieszka Pomaska.

Zdaniem Pomaskiej CBA weszło do ratusza „tylko po to, żeby otrzymać dokument, o który w normalnym trybie mogłaby wystąpić prokuratura”. Jej zdaniem dokument ten jest również dostępny w Muzeum II Wojny Światowej.

Mamy do czynienia z zastraszaniem samorządowców. Mamy do czynienia z pokazem siły – mówiła Pomaska. Jej zdaniem „to jest też próbka tego, co czeka nas przez najbliższy rok w kampanii samorządowej”. Furgo zaznaczył, że wejście CBA do urzędu to jest jasny „komunikat dla społeczeństwa i mieszkańców Trójmiasta: tam jest coś bardzo groźnego”. Ktoś, kto wydał decyzję o wejściu funkcjonariuszy CBA do urzędu miejskiego w Gdańsku ośmiesza tę instytucję – powiedział posłanka.

Czytaj wiecej

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Obejrzyj konferencję prasową Posłów Agnieszki Pomaskiej i Grzegorza Furgo

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk