Samorząd według PO. Schetyna zaprezentował program wyborczy

2017-10-210

„Polska samorządna” – pod takim hasłem rozpoczęła się w sobotę przed południem w łódzkiej Hali Expo konwencja PO, podczas której lider partii Grzegorz Schetyna prezentuje program na przyszłoroczne wybory samorządowe, a delegaci mają przyjąć nowy statut Platformy.

Konwencję prowadzi dwoje młodych posłów PO: Agnieszka Pomaska i Arkadiusz Marchewka. Na początek głos zabrała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, po niej głos zabrał szef Platformy Grzegorz Schetyna. Następnie delegaci zajmą się przyjęciem nowego statutu. Na koniec zjazdu spodziewane są wystąpienia związanych z PO samorządowców. (…)

Jeszcze przed rozpoczęciem konwencji była premier Ewa Kopacz mówiła dziennikarzom iż liczy, że Platforma, i wraz z nią cała opozycja, wyjdzie z niej silniejsza i bardziej zmobilizowana do walki z Prawem i Sprawiedliwością. – Przedstawimy mocny program, który będzie otwarciem dla wszystkich tych, którzy dzisiaj z takim brakiem nadziei patrzą w przyszłość. Chcemy dziś tą konwencją powiedzieć Polakom: jest bardzo poważna nadzieja na to, by odsunąć PiS od władzy – podkreśliła Kopacz.

– Ludzie muszą w to uwierzyć i jestem przekonana, że po tego rodzaju konwencji, po przemówieniach, po działaniach, które później nastąpią, w ciągu najbliższego roku, ludzie tej pewności nabiorą – dodała b. szefowa rządu.

Wśród postulatów ugrupowania na przyszłoroczne starcie o samorządy, mają się znaleźć te, dotyczące dalszej decentralizacji kraju. Platforma opowiada się m.in. za likwidacją urzędu wojewody i przekazaniem jego kompetencji organom władzy samorządowej – marszałkom województw i starostom. Chce także, by samorządy miały większy, niż obecnie, udział we wpływach z podatków PIT, CIT i VAT.

źródło: Polska Agencja Prasowa

Polska Samorządna – poznajcie nasz program

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk