„Sędzia od kiełbasy”, jeden z symboli „nadzwyczajnej kasty” w kampani PFN, od dwóch lat nie żyje. Nie orzekał od 2006 r.

2017-09-130

W kampanii informacyjnej Polskiej Fundacji Narodowej dotyczącej reformy wymiaru sprawiedliwości, stał się jednym z symboli „nadzwyczajnej kasty” sędziowskiej. Jak donosi jednak Wirtualna Polska, Zbigniew J., który 11 lat temu ukradł kiełbasę za 6,90 zł i prowadził auto pod wpływem alkoholu, od dwóch lat nie żyje.

Sprawa sędziego Zbigniewa J. była opisana na stronie internetowej kampanii prowadzonej przez Polską Fundację Narodową pod zakładką „nadzwyczajna kasta”. Teraz została już stamtąd usunięta.

Sędzia z Tarnobrzega pod koniec 2006 roku wpadł na kradzieży kiełbasy w stalowowolskim markecie. Następnego dnia jechał do Tarnobrzega, by swoim przełożonym wytłumaczyć tę sprawę, lecz nie dojechał. Wpadł do rowu uciekając przed policyjną kontrolą. We krwi sędziego wykryto 2,36 promila alkoholu – można było przeczytać na stronie kampanii.

Sędzia złożył potem rezygnację z zawodu. Nie orzekał od 2006 roku. Cztery lata później został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Jak ustaliła wp.pl, Zbigniew J. nie żyje od dwóch lat, sędzią był przez 30 lat.

Mój tata nie żyje. Co tu komentować, co mam pani powiedzieć  – powiedziała Monika, córka sędziego Zbigniewa J. w rozmowie z wp.pl.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk