Kolejne przesunięcia w przetargach na budowę Trasy Kaszubskiej

2017-08-250

Czy realizacja jednej z najważniejszych dróg Pomorza znowu jest zagrożona? GDDKiA i ministerstwo uspokajają, że nie. Tymczasem ogłoszenie przetargów na budowę Trasy Kaszubskiej znów zostało przesunięte, tym razem na wrzesień. Poprzednie terminy minęły w lipcu i – już dwukrotnie – w sierpniu.

Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad już w połowie maja wysłał potencjalnym wykonawcom zaproszenia do składania ofert cenowych na poszczególne odcinki przyszłej Trasy Kaszubskiej – jednej z najważniejszych i najbardziej potrzebnych dróg na Pomorzu, która ma powstać docelowo pomiędzy Lęborkiem, a Gdynią.

Początkowo otwarcie ofert miało nastąpić w dniach 18 i 20 lipca oraz 7 sierpnia, ale procedura („z powodu dużej liczby pytań od potencjalnych wykonawców”) została przesunięta. Kolejne terminy (1, 3 i 7 sierpnia) także nie zostały jednak dotrzymane i zaproponowano następne: 8, 10 oraz 16 sierpnia. Dziś jednak wiadomo, że otwarcie ofert nie nastąpi wcześniej, niż na początku września, a oficjalne tłumaczenia się nie zmieniają: duże zainteresowanie ze strony wykonawców.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk