Przewodniczący Schetyna apeluje do premier Szydło, by wprowadziła stan klęski żywiołowej na Pomorzu

2017-08-170

– Jeżeli Urząd Wojewódzki nie będzie wykonywał swoich obowiązków, jeżeli nie będzie zajmował się koordynacją działań, to te obowiązki przejmie za niego urząd marszałkowski – mówił dzisiaj w Gdańsku przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Obecni na konferencji samorządowcy przekonywali, że obecna pomoc rządowa na pomorskich terenach, które zostały zniszczone przez piątkową nawałnicę, jest niewystarczająca.

„Obecnie nie ma potrzeby wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w województwie pomorskim. Jego wprowadzenie nie miałoby wpływu na skuteczniejsze niż obecnie prowadzenie akcji ratunkowej, a oznaczałoby znaczne utrudnienia dla mieszkańców oraz turystów” – to fragment wczorajszego komunikatu, który wydał wczoraj wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Takie stanowisko krytykuje Platforma Obywatelska. Dzisiaj pod budynkiem Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku politycy PO przekonywali do swoich racji. – Ta sprawa przekracza granice lokalności, potrzebne jest zaangażowanie samorządów z całej Polski. Potrzebne jest też, by wojewoda uznał ten stan za klęskę żywiołową. To nasz apel do premier Szydło – mówił Grzegorz Schetyna, szef PO, który w ostrych słowach krytykował dotychczasowe działania rządu ws. opanowania skutków nawałnicy na Pomorzu. (…)

Podczas konferencji w Gdańsku głos zabrała także posłanka Agnieszka Pomaska, która w ostatnich dniach odwiedziła szereg zniszczonych miejscowości na Pomorzu, a także prezydent Sopotu Jacek Karnowski i wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk. Dłuższe wystąpienie miał chojnicki wicestarosta Marek Szczepański.

Czytaj więcej

Obejrzyj materiał video

źródło: trojmiasto.onet.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk