„PiS cenzuruje interpelacje poselskie”. Pytanie opozycji ws. „córki leśniczego” zablokowane

2017-06-220

„W przypadku niewygodnych pytań z pomocą rządowi przychodzą marszałkowie Sejmu z PiS. Interpelacja ws. »córki leśniczego« zablokowana w Sejmie” – napisała na Twitterze Agnieszka Pomaska. Przed tygodniem posłanka PO skierowała do ministra środowiska pismo z pytaniem m.in. o treść koperty wręczonej szefowi MSWiA oraz o ewentualne pokrewieństwo ministra Jana Szyszki z „córką leśniczego” i jej ojcem.

W ubiegłym tygodniu operator Polsat News zarejestrował sytuację, gdy przed posiedzeniem rządu minister środowiska Jan Szyszko wręczał szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi kopertę. – To jest taka… córka leśniczego – powiedział Szyszko. – A to jest kamera Polsatu – odparł Błaszczak, machając w stronę obiektywu.

– Tak, że tutaj, mówię, niech Pan to przeczyta, dobrze? – dodał na odchodne szef resortu środowiska. – Dobrze – zapewnił Błaszczak.

Agnieszka Pomaska z PO wystosowała oficjalne zapytanie poselskie, zarejestrowane z numerem 3417, „w sprawie koperty wręczonej ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi przed posiedzeniem Rady Ministrów”.

Posłanka zapytała ministra Szyszkę m.in. o to, co było w kopercie, kto zapoznał się z jej zawartością, czy w kopercie było CV „córki leśnika”, jaką drogą minister otrzymał kopertę, czy minister jest spokrewniony z leśnikiem i jak on się nazywa.

W czwartek Pomaska opublikowała na Twitterze pismo – podpisane przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego z PiS – z którego wynika, że jej interpelacji nie nadano biegu.

Czytaj więcej

źródło: www.polsatnews.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk