PO rozszerza działalność Biur Interwencji Obywatelskich. Borowczak: „grillowani” przez policję ludzie uzyskają u nas pomoc

2017-06-130

– Mamy poczucie, że minister spraw wewnętrznych nie ma żadnej kontroli nad służbami, i nie wykonuje swoich obowiązków. W związku z tym Platforma Obywatelska przejmuje na siebie kontrolę i monitorowanie tego, co dzieje się w służbach podległych ministrowi Błaszczakowi – na dzisiejszej konferencji w Gdańsku mówił posłanka PO Agnieszka Pomaska. (…)

Biura Interwencji Obywatelskich PO działają w wielu miejscach Polski, także i na Pomorzu. Politycy PO powołali je między innymi, by – jak tłumaczyli w rozmowie z Onetem – wesprzeć ludzi, którzy czują się represjonowani przez Prawo i Sprawiedliwość. Takie osoby mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną.

Teraz Platforma Obywatelska postanowiła rozszerzyć działalność swoich Biur. – Będziemy badać i kontrolować wszelkie nieprawidłowości, które dzieją się w służbach państwowych – na konferencji w Gdańsku mówiła dzisiaj Agnieszka Pomaska, posłanka PO.

W praktyce oznacza to, że każdy obywatel, który ma zastrzeżenia na przykład do pracy policji (ale i innych urzędów państwowych), będzie mógł zgłosić się do takiego Biura, i liczyć na pomoc. – Każda zgłoszona sprawa zostanie przez nas zweryfikowana. Poszkodowana osoba będzie mogła liczyć na pomoc prawną. Chcemy zapewnić ludziom wsparcie trochę na zasadzie tego, jak organizowaliśmy się w stanie wojennym jako opozycjoniści – mówi Onetowi gdański poseł Jerzy Borowczak, który został pomorskim pełnomocnikiem Biur Interwencji Obywatelskich. (…)

Na dzisiejszej konferencji, w której wziął udział też marszałek Bogdan Borusewicz, przytaczano przykład sprawy Igora Stachowiaka. Zdaniem PO, jest to sprawa, która pokazuje, że minister Błaszczak nie ma kontroli nad służbami państwowymi. – Przez rok minister nie był w stanie wyjaśnić przyczynę śmierci Igora Stachowiaka, a właściwie przyczynę mordu na posterunku policji – komentowała Pomaska, która zapewniała, że inicjatywa PO nie jest wymierzona w policjantów: – Jest wielu znakomitych policjantów, którzy rzetelnie wykonują swoją pracę, ale przez działania ministra Błaszczaka ich honor zostaje zagrożony.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.onet.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk