Proces posłanki PO i radnej PiS. „Nie jest pani patriotką”, „Nie przeproszę”

2017-06-070

„Gdzie patriotyzm, jeśli nie chce pani podać ręki Polakowi?” – pytała sędzia radną PiS podczas środowej rozprawy. Mimo jej usilnych sugestii, nie doszło do ugody w procesie posłanki PO Agnieszki Pomaskiej przeciwko gdańskiej radnej PiS Annie Kołakowskiej.

Sprawa dotyczy wpisu na Facebooku z maja ubiegłego roku. Anna Kołakowska, radna PiS, napisała: „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso” i dołączyła link do artykułu ze zdjęciem posłanki.

Taką reakcję Kołakowskiej wywołało zachowanie Agnieszki Pomaskiej, która podczas sejmowej debaty podarła część dokumentu uchwały w sprawie obrony suwerenności RP i praw Polaków. (…)

W środę ruszył proces przed gdańskim sądem okręgowym. Sąd rozpatrywał pozew wzajemny. Zarówno posłanka, jak i radna, domagają się przeprosin.

Tym razem na sądowym korytarzu było spokojnie. Podczas styczniowej, odroczonej rozprawy, pojawiło się ponad dwudziestu sympatyków prawicy, krzyczących: „Ogolić na łyso!”, „Podpaska! Podpaska!” w kierunki Pomaskiej.

– Osoby, które krzyczały pod moim adresem te rzeczy bardzo zaszkodziły radnej Kołakowskiej. Myślę, że ma tego świadomość. To był dowód na to, że sytuacja nie skończyła się na jednym wpisie – mówiła przed środową rozprawą posłanka PO.

Pomaska domaga się przeprosin i 10 tys. zł na kampanię społeczną Fundacji Projekt: Hejt Stop.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk