Noc Muzeów w Gdańsku – za czym kolejka ta stoi?

2017-05-210

Europejska Noc Muzeów 2017 już za nami. W Trójmieście, jak co roku, cieszyła się ona ogromną popularnością. Gdańskie muzea i instytucje kultury zachęciły zwiedzających ciekawą ofertą przygotowaną specjalnie na tę okazję.

Noc Muzeów w Gdańsku udała się mimo kapryśnej pogody. Choć silny i chłodny wiatr utrudniał zwiedzanie, mieszkańcy miasta i licznie przybyli do niego turyści przez kilka godzin krążyli ulicami i stali w długich kolejkach do muzeów i galerii. W większości instytucji Noc Muzeów rozpoczęła się o godzinie 19. Już kilka minut później pod Muzeum II Wojny Światowej stała ogromna kolejka do wejścia. Czekać na wejście do MIIWŚ trzeba było ponad godzinę. Mimo trudnych warunków zwiedzający nie dali się zniechęcić. – Mimo zimnego wiatru i dobrej godziny oczekiwania warto uzbroić się w cierpliwość. Od dawna zbierałam się, żeby obejrzeć tę wystawę – zawsze brakowało czasu. A Noc Muzeów zawsze mnie motywuje do wyjścia z domu – opowiadała Paulina z Gdyni.

Dla gości Muzeum II Wojny Światowej przygotowano możliwość zwiedzania wystaw według kilku ścieżek tematycznych: życie codzienne podczas II Wojny Światowej, ścieżka komiksowa i ścieżka panoramiczna po budynku muzeum. Dla rodzin z dziećmi zorganizowano warsztaty na wystawie dla dzieci „Podróż w czasie”.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk