Posłanka Pomaska wzywa do zwołania Rady Programowej TVP Gdańsk

2017-05-130

Głos w sprawie kryzysu w TVP Gdańsk zabrała posłanka Agnieszka Pomaska. Podczas piątkowej konferencji wezwała dyrektor gdańskiego oddziału telewizji do zwołania posiedzenia Rady Programowej i rozwiązania obecnej sytuacji. Ponadto, do przewodniczącego KRRiT została wysłana kolejna skarga.

Relacjonowana na Facebooku konferencja została poświęcona w całości sytuacji, jaka ma miejsce w telewizji publicznej, w szczególności z uwzględnieniem regionalnej TVP Gdańsk. (…)

Posłanka wysłała skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której prosi przewodniczącego o „zbadanie zgodności z obowiązującym w Polsce prawem i zasadami etyki dziennikarskiej wezwania kierownictwa TVP Gdańsk do informacyjnego bojkotu Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego”.

W swojej wypowiedzi posłanka odniosła się również do niejasnej sytuacji Rady Programowej TVP Gdańsk. Choć organy doradcze Rady Nadzorczej TVP przy oddziałach lokalnych zostały powołane w styczniu bieżącego roku, do tej pory dyrektor gdańskiej TVP nie zwołała posiedzenia Rady, przez co nie było możliwości wyboru jej przewodniczącego. Wybierany na czteroletnią kadencję organ, którego głównym zadaniem jest wydawanie opinii, a także dokonywanie oceny jakości emitowanych programów, w Gdańsku istnieje tylko na papierze.

W oficjalnym piśmie Pomaska zaapelowała do Joanny Strzemiecznej-Rozen o jak najszybsze zwołanie posiedzenia Rady Programowej, i rozwiązanie obecnego kryzysu.

Czytaj więcej

Zobacz konferencję Poseł Agnieszki Pomaskiej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk