20 lat konstytucji. Debata w ECS i wspólne zdjęcie na Długim Targu

2017-03-310

20 lat temu – 2 kwietnia 1997 r. – Zgromadzenie Narodowe uchwaliło Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej. W rocznicowy weekend w Gdańsku zorganizowane zostaną dwa wydarzenia.

W sobotę 1 kwietnia o godz. 17 w ECS w Gdańsku, w sali wystaw czasowych na parterze, rozpocznie się debata „20 lat konstytucji. Jak nas chroni. Jak ją obronić”. Jej organizatorem jest prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Gośćmi będą konstytucjonaliści z Uniwersytetu Gdańskiego: prof. dr hab. Jerzy Zajadło, dr hab. Krzysztof Grajewski, prof. UG oraz dr hab. Piotr Uziębło, prof. UG. Debatę poprowadzą: Mikołaj Chrzan z „Gazety Wyborczej” i Lech Parell z gdansk.pl. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Link do strony wydarzenia na Facebooku

W niedzielę 2 kwietnia o godz. 12 na Długim Targu, przy fontannie Neptuna, marszałek województwa Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapraszają na „Wspólne zdjęcie Pomorzan i gdańszczan z konstytucją”.

Najpierw odbędzie się wspólne czytanie fragmentów konstytucji, później wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie z góry. Uczestnicy otrzymają także okolicznościowe wydanie konstytucji.

Link do strony wydarzenia na Facebooku

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk