Uniwersytet Gdański świętuje 47 lat działalności. Uroczyste posiedzenie Senatu

2017-03-200

Uniwersytet Gdański kończy dziś 47 lat. – Święto uczelni obchodzimy co roku 20 marca, w dniu powołania Uniwersytetu Gdańskiego, który powstał w 1970 roku z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku – przypomina rektor UG prof. Jerzy Gwizdała. W poniedziałek w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UG.

Ostatnie lata były bardzo owocne dla uniwersytetu i ważne z punktu widzenia jego rozwoju. Dzięki wsparciu z unijnych funduszy i zaangażowaniu wielu osób – społeczności UG, władz lokalnych i państwowych – udało się wybudować w Gdańsku Oliwie jeden z najnowocześniejszych uniwersyteckich kampusów. Nie zaniedbujemy jednak pozostałych kampusów, w Sopocie i Gdyni, a także naszych stacji badawczych. Cały czas rozbudowujemy flagową jednostkę UG – Stację Morską UG w Helu – mówi rektor.

Warto podkreślić, że uczelnia ma w planie rozbudowę Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki o nowy budynek Instytutu Informatyki oraz utworzenie Laboratorium Symulacji Nagrań Telewizyjnych i Dokumentacji Filmowej, a także budowę Centrum Sportowego UG.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

fot.: Szymon Szewczyk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk