„Demonstracja w tym miejscu to zły pomysł”. Pomaska o protestach przed Wawelem

2017-02-180

– To że ludzie protestują jest zrozumiałe. Jednak miejsca pochówku trzeba szanować – tak posłanka PO Agnieszka Pomaska w programie „Gość Wydarzeń” skomentowała protesty przed Wawelem. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał w sobotę wieczorem na Wawel, gdzie złoży kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Jego wjazdowi na wzgórze towarzyszyła demonstracja z transparentami i okrzykami.

– Jestem zwolenniczką tego, żeby miejsca pochówku szanować. To powinny być miejsca wolne od zachowań, które nie szanują spokoju osób , które odeszły. Choć nie wiem, w którym dokładnie miejscu był ten protest – stwierdziła Pomaska.

– Rozumiem, że ludzie są zaniepokojeni tym co dzieje się w Polsce. Tym, że pierwsza i druga osoba w państwie maja nad sobą kogoś jeszcze. Przeciw takiemu uprawianiu polityki ludzie protestują – dodała.

„Nekropolia nie dla PiS-u”, „Stop upartyjnianiu Wawelu”, „Módl się prywatnie nie w blasku fleszy”, „Wawel wolny, nie PiS-owski”, „Modli się człowiek, a nie partia”, „Tu Jest Wawel, a nie Nowogrodzka”. Takimi transparentami i okrzykami przywitali demonstranci Jarosława Kaczyńskiego przed Wawelem.
– Sam fakt , że ludzie protestują jest zrozumiały. Taki opór społeczny będzie się pojawiał, gdy jest łamana konstytucja – podkreśliła.

Obejrzyj materiał video

źródło: polsatnews.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk