„Nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy prawo i godność młodego człowieka zostają fundamentalnie naruszone”

2017-02-160

PO składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy, którzy byli na miejscu w Oświęcimiu

– Dzisiaj zdecydowaliśmy się złożyć zawiadomienie o uzasadnionej możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, którzy byli tam na miejscu [w Oświęcimiu]. W szczególności prokuratora, który był tam na miejscu, prowadził postępowanie. Nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy sprawy tak podstawowe jak prawo do obrony i adwokata, jak prawo i godność tego młodego człowieka zostają fundamentalnie naruszone – mówił Cezary Tomczyk na briefingu w Sejmie.

Agnieszka Pomaska mówiła z kolei, że minister Błaszczak skoncentrował się na atakowaniu opozycji, a w dalszym ciągu nie znamy odpowiedzi na podstawowe pytania. Jak stwierdziła, nie mamy oficjalnej informacji, o której godzinie premier wyjechała z Lotniska w Krakowie, nie mamy informacji o tym, z jaką prędkością jechała kolumna, a także nie ma rzetelnej informacji nt. tego czy pojazd premier był – zgodnie z prawem – pojazdem uprzywilejowanym.

źródło: 300polityka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk