Politycy PO przeciw likwidacji Muzeum II Wojny Światowej. Protest w Gdańsku

2017-01-290

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, prezydent Gdańska i europoseł PO zaapelowali w niedzielę do szefa resortu kultury o rezygnację z planów połączenia muzeów Westerplatte i II Wojny Światowej. Władze miasta, które ofiarowało grunty pod placówkę przekonują, że sprawa może skończyć się w sądzie.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w praktyce oznaczający zielone światło dla deklarowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chęci połączenia muzeów Westerplatte i II Wojny Światowej,związane z niemal pewnymi zmianami w kierownictwie tej drugiej instytucji oraz kształcie wystawy zmobilizowało trójmiejskich polityków PO do wspólnego protestu przed siedzibą tej drugiej instytucji.

– My dzisiaj przygotowaliśmy jako Platforma Obywatelska i stowarzyszenie Młodzi Demokraci taki apel do ministra [kultury i dziedzictwa narodowego, Piotra – dop. red.] Glińskiego o zachowanie muzeum w tym kształcie, o nie niszczenie tego dorobku, który obok państwo mogą obserwować – przekonywała w rozmowie z dziennikarzami poseł Agnieszka Pomaska (PO). – Myślę, że my obywatele możemy wspólnymi siłami to muzeum uratować – zaznaczyła proponując wysyłanie kartek ze słowami protestu do szefa resortu kultury.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk