Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25.

2017-01-160

– Ponad 62 miliony, liczenie dopiero zaczniemy! Krzychu się złapał za głowę! – wykrzykiwał po północy Jurek Owsiak, patrząc na rzecznika sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztofa Dobiesa. Niedzielny, 25. finał połączony z setkami imprez w Polsce i wielu innych miejscach świata, zakończył się zebraniem rekordowej kwoty.

– Kochamy was, zrobiliśmy coś niesamowitego – pozdrawiał uczestników finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy przez całą niedzielę wspierali datkami fundację zbierającą pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów, Owsiak. – Tacy jesteśmy, uwierzcie w to, tacy jesteśmy naprawdę – krzyczał do roztańczonego i pełnego energii tłumu ludzi w głównym sztabie Orkiestry.

W tegorocznym Finale WOŚP – „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” – uczestniczy ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym aż 56 zagranicznych. 25. Finał, jak oceniła policja, przebiegł spokojnie. Nie odnotowano poważniejszych incydentów.

W Gdańsku wraz z grupą Młodych Demokratów kwestowała Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska.

źródło: tvn24.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk