Agnieszka Pomaska składa zażalenie na decyzję prokuratury ws. wpisu na Twitterze

2017-01-020

Posłanka PO Agnieszka Pomaska zapowiedziała zażalenie na decyzję gdańskiej prokuratury, która uznała, że nie doszło do przestępstwa i umorzyła śledztwo dotyczące internetowego wpisu. Gdańska radna PiS napisała o posłance: „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”.

Sprawa dotyczy wpisu radnej Anny Kołakowskiej, który zamieściła ona w maju 2015 r. na jednym z portali społecznościowych. Prokuratura umorzyła śledztwo uznając, że we wpisie radna wyraziła jedynie opinię. Pomaska poinformowała, że zażalenie na ta decyzję zostanie złożone we wtorek.

Posłanka PO mówiła, iż „z dużym zaskoczeniem przyjęła decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa”. Jej zdaniem „skandaliczne w tym wszystkim było to, że prokuratura bazowała jedynie na zeznaniach radnej, która przecież była stroną w tej sprawie”. Dodała, że właśnie ten fakt będzie podstawą jej zażalenia. – Pani radna wytłumaczyła, że to była jedynie jej opinia na mój temat i na podstawie tego prokuratura podjęła taką a nie inną decyzję – mówiła Pomaska przypominając, że podżeganie jest przestępstwem umyślnym. Dodała, że posługując się drastyczną analogią, „można to porównać do sytuacji, gdy ktoś zabija człowieka a później tłumaczy się, że nie chciał go zabić, mimo, że uderzał go w głowę młotkiem”.

Czytaj więcej

źródło: rp.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk