PO zawiadamia prokuraturę w sprawie marszałka Kuchcińskiego i żąda jego dymisji

2016-12-190

W poniedziałek, 19 grudnia na placu pod pomnikiem AK w Warszawie Posłowie Platformy Obywatelskiej – Agnieszka Pomaska, Cezary Tomczyk oraz Sławomir Nitras wzięli udział w briefingu prasowym.

– Marszałek Sejmu przekroczył swoje uprawnienia, używając straży marszałkowskiej przeciwko posłom. Straż marszałkowska na rozkaz Sejmu stanęła na drodze, na salę posiedzeń. Dlatego to posiedzenie chociażby z tego powodu jest nieważne. Marszałek nie dopełnił obowiązków, dlatego, że nie zapewnił funkcjonowania Sejmu w godny sposób, zgodny z regulaminem i Konstytucją. Nasze prawa są równe, nasze prawa jako prawa posłów na Sejm RP są równe. Czy nazywamy się Jarosław Kaczyński, czy Marek Kuchciński, Cezary Tomczyk, Agnieszka Pomaska czy Sławomir Nitras. Kuchciński nie był w stanie prowadzić obrad. Wydaje się, że nie jest w stanie nadal ich prowadzić. Naszym zdaniem mandat marszałka Kuchcińskiego się wyczerpał. Żądamy natychmiastowej dymisji pana marszałka i zrzeczenia się przez niego immunitetu – mówił Cezary Tomczyk.

– Trudno wyobrazić sobie zakończenie kryzysu jeśli Marek Kuchciński pozostanie Marszałkiem Sejmu – dodała Agnieszka Pomaska.

Obejrzyj materiał video

źródło: 300polityka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk