Na gdańskim jarmarku poczujesz magię świąt!

2016-12-100

Drezno, Wiedeń, Monachium, Praga, Bruksela czy Londyn – to miasta, które mogą pochwalić się największymi i najpiękniejszymi Jarmarkami Bożonarodzeniowymi w Europie. Od wielu lat my również mamy swój lokalny, gdański jarmark. I choć nie jest on zorganizowany z takim rozmachem jak we wspomnianych miastach, to z całą pewnością ma swój urok i można na Targu Węglowym poczuć magię świąt.

Świetlne iluminacje, wszechobecny zapach grzanego wina z goździkami i pomarańczą, świąteczne piosenki, drewniane stoiska i oczywiście uśmiechnięci ludzie – to elementy, których po prostu nie może zabraknąć na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Dokładnie tak wyobrażaliśmy sobie gdański jarmark i nie zawiedliśmy się. Tradycyjnie, do pełni szczęścia brakuje tylko śniegu, ale na to już nie mamy wpływu.

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zainaugurowano w sobotę, 3 grudnia. Impreza zakończy się dzień przed wigilią. Przez 20 dni na odwiedzających czeka szereg świątecznych atrakcji. W tym roku organizatorzy przygotowali m.in. 8-metrowy Anielski Młyn, koło widokowe AmberSky, 100 stoisk handlowych, przystań pod jemiołą, tron św. Mikołaja, zaczarowaną karetę z reniferami oraz lodowisko syntetyczne.

Czytaj więcej

Źródło: trojmiasto.pl

fot. gosiatomas/trojmiasto.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk