Szpital Reumatologiczny w Sopocie uratowany!

2016-12-070

Szpital Reumatologiczny w Sopocie nie zniknie ze zdrowotnej mapy Pomorza! Placówka nie musi się martwić o swój budżet i ubiegać się o kontrakt na zasadzie konkursu, bo finansowanie będzie miała zapewnione podobnie jak wszystkie szpital, które znajdą się w sieci. Na poniedziałkowym spotkaniu uzgodniono wspólne stanowisko Samorządu Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego, sopocka reumatologia zostanie wpisana do tworzonej w Ministerstwie Zdrowia tzw. sieci szpitali, dołączy do szpitali gwarantujących mieszkańcom poszczególnych regionów kraju „podstawowe zabezpieczenie zdrowotne”. Ma zapewniony budżet i nie musi ubiegać się o kontrakt.

Po upublicznieniu projektu ustawy o tzw. sieci szpitali, obawiano się, że jedyny reumatologiczny szpital na Pomorzu zniknie z mapy województwa. Przeciwko likwidacji placówki protestowali pracownicy szpitala, pacjenci, samorządowcy i politycy z Pomorza. Obawiano się, że ich wołanie o pomoc może nie zrobić wrażenia na ministerialnych urzędnikach, bo większość szpitali na terenie kraju ma jedynie oddziały tej specjalności, tylko Instytut Reumatologii w Warszawie oraz sopocki Szpital Reumatologiczny to placówki w pełni samodzielne. Próbując go ratować Urząd Marszałkowski zdecydował się nawet przekształcić szpital w spółkę.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

fot. Karolina Misztal

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk