„Chcemy wolności mediów!”

2016-11-300

Projekt uchwały ws. „wolności mediów i jawności pracy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej” ma dziś trafić na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. To odpowiedź Platformy Obywatelskiej na planowane zmiany warunków pracy sejmowych dziennikarzy.

Dziennikarze, którzy dotychczas pracowali przy tzw. stoliku dziennikarskim, zostaną wyprowadzeni do osobnego budynku i nie będą mogli wchodzić do Sejmu. To nowy pomysł PiS na to, jak utrudnić społeczeństwu dostęp do rzetelnej wiedzy o tym, co dzieje się w parlamencie. Platforma Obywatelska zgłasza więc projekt uchwały, która miałaby te zmiany powstrzymać.

– Niestety, PiS specjalizuje się ostatnio w podważaniu i deptaniu właściwie większości praw obywatelskich, większości zasad demokracji – mówił Rafał Trzaskowski podkreślając, że swoboda działalności mediów to jedno z podstawowych praw demokracji i praw obywatelskich. – Jest dla nas całkowicie zrozumiałe, że swobodny dostęp dziennikarzy do posłów w Sejmie jest bardzo ważną i immanentną cechą pracy dziennikarzy. Dlatego też jakiekolwiek ograniczenie tego dostępu uważamy za bezpośrednią próbę podważania jednych z najważniejszych praw obywatelskich, co więcej tego, które jest szczególnie ważne dla obywateli, a mianowicie prawa do informacji – dodał Trzaskowski.

Konferencja piątki posłów Platformy: Rafała Trzaskowskiego, Sławomira Nitrasa, Cezarego Tomczyka, Pawła Olszewskiego i Agnieszki Pomaskiej odbyła się hallu głównym Sejmu, vis-a-vis „stolika dziennikarskiego”, przy którym pracują stali korespondenci sejmowi.

Czytaj więcej

źródło: wiadomo.co

fot.: wiadomo.co

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk