„Oszukają w sprawie in vitro tak, jak oszukali w sprawie aborcji”

2016-09-230

W piątek, 23 września, po zakończeniu bloku głosowań na 26. posiedzeniu Sejmu RP odbyła się konferencja prasowa posłów PO z udziałem m.in. byłej premier Ewy Kopacz, byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, Wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Wiceprzewodniczącej sejmowej Komisji ds. UE Agnieszki Pomaskiej.

Jak mówiła premier Ewa Kopacz:

Jeśli dziś słyszymy deklaracje z mównicy sejmowej, ze nikt nie zakaże in vitro, to ja wam chce powiedzieć: Oszukają dokładnie tak, jak oszukali tych, którym obiecywali, że projekt dotyczący aborcji będzie procedowany w komisji. Oszukiwali i oszukują twierdząc, ze są lepsze metody. 

Jak dodała:

Kto tak naprawdę promuje rozwiązania zakazujące in vitro w Polsce? Kto o tym decyduje? Decydują ludzie, którzy sadza ze zarodki sa w lodówkach trzymane, ignoranci – oni decydują o braku szczęścia ludzi w Polsce. Gdy PO będzie rządzić i decydować, to będzie jeden z pierwszych projektów, to my wprowadzimy tę ustawę od nowa jako jedną z pierwszych.

Należy dodać, iż poselski projekt zaostrzający zasady in vitro został skierowany do dalszych prac w komisji  sejmowej.

252 posłów było przeciwko odrzuceniu poselskiego projektu zaostrzającego zasady in vitro w Polsce, za odrzuceniem w I czytaniu było 170 posłów, 14 wstrzymało się od głosu.

źródło: 300polityka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk