Zakończyło się 25. posiedzenie Sejmu

2016-09-140

Projekt „małej ustawy o innowacyjności” to jedna z propozycji, którą zajęli się posłowie podczas 25. posiedzenia Sejmu. Izba pracowała także m.in. nad przedłużeniem zasad dotyczących tzw. „janosikowego” na lata 2017-2019. Posłowie rozpatrzyli również projekt zmian w ustawie hazardowej mających m.in. zwiększyć kontrolę państwa nad rynkiem gier hazardowych i wzmocnić ochronę graczy. Sejm powołał także nowego Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W pierwszym dniu 25. posiedzenia Sejmu posłowie rozpoczęli prace nad pięcioma projektami ustaw oraz kontynuowali rozpatrywanie 4 projektów. Ponadto Izba wysłuchała sprawozdania z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2015 r.

Obrady rozpoczęły się od rozstrzygnięcia w głosowaniu wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o informację Ministra Zdrowia w sprawie zapewnienia przez państwo realizacji warunków terminacji ciąży określonych w art. 4a ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

W drugim czytaniu Izba zajęła się rządowym projektem nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz niektórych innych ustaw. Projekt zawiera propozycję nadania KSAP imienia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Sejm kontynuował także prace w drugim czytaniu nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw. Ma on na celu m.in. umożliwienie uruchomienia środków z rezerwy celowej na dofinansowanie zadań wykonywanych w trakcie likwidacji kopalń, świadczeń osłonowych w postaci urlopów górniczych i urlopów dla pracowników zakładu przeróbki mechanicznej węgla oraz pokrycia bieżących strat produkcyjnych przedsiębiorstwa.

Trwają również prace nad tzw. „małą ustawą o innowacyjności”. W rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej wnioskodawca proponuje wprowadzenie spójnego systemu instrumentów premiujących i zachęcających do podejmowania działalności innowacyjnej.

źródło: sejm.gov.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk